V sezóně 2014 Štěpovi tato trať spíše nesedla a letos Štěpa ani moc nepředpokládal nějaký ohromující výsledek.
Po odjetých kvalifikacích a navzdory loňské sezóně, zajel Štěpán 4. nejrychlejší čas společně s dalším jezdcem z Německa. Rozhodla druhá kvalifikace, kde byl soupeř rychlejší a Štěpán odstartoval do obou závodů z páté pozice na roštu.

DSC_0224

V prvním závodě se hned ve druhém kole dostal na čtvrtou pozici na které s náskokem 5 sekund i závod dokončil.
V druhém závodě Štěpán perfektně odstartoval a ihned byl na čtvrté pozici a okamžitě se zavěsil za dva jezdce. V tomto pořadí pokračovali asi čtyři kola a Štěpán zaútočil, což se mu povedlo a společně s druhým jezdcem kousek ujeli čtvrtému. V desátém kole začal Štěpán útočit na druhé místo, ale soupeř si pozici pohlídal. Pět kol před koncem závodu se ,,přimotal“ o kolo pomalejší jezdec a čtvrtý i pátý Štěpu díky tomuto dojeli. Pátý jezdec dokonce do Štěpána narazil a Štepa vyjel mimo trať. Přesto, že tuto situaci ustál, přišel o souboj o druhé a třetí místo a naopak musel čelit zbytek závodu tlaku, aby obhájil alespoň čtvrté místo.
Tímto Štěpán vybojoval vzácné body za 2x 4.místo a zároveň ochutnal boj o pódiové umístění. Štěpán tento rok přestoupil do kategorie pokročilých kde nabírá zkušenosti a i přesto zajel neuvěřitelný výsledek pro tým.

Štěpán: ,,Po loňské smůle jsem se dost bál a byl jsem smířený s tím, že dojedu kolem desátého místa, protože v trénincích byli soupeři o dost rychlejší.. Po rozhovoru s rodiči, kteří mi řekli: zapomeň na minulý rok a soustřeď se na tento, jsem se hecnul a řekl jsem si, že to zkusím. Změnili jsme i strategii a vyšlo to. Rodiče ale i ostatní mně podpořili a za to moc děkuji. Nyní se těším na další závod, který se koná příští víkend ve Wittgenbornu, kde to mám moc rád. Pokusím se zabojovat o pódium.“