Těmto závodům předcházely sobotní volné tréninky, kdy měl Štěpa poprvé možnost otestovat tuto trať na motocyklu Honda NSF100 bez retardérů. Štěpovi takto trať sedla a měl z jízdy velmi dobrý pocit. V neděli bylo opět krásné slunné počasí a ihned od warm upu bylo možné jet závodní tempo. Následně v kvalifikaci Štěpa navázal na ranní warm up a od prvních kol se ujal vedení. Asi pět kol před koncem kvalifikace svou formu potvrdil nejlepším časem o 0,2 sec. a získal pole possition.

prvním závodě se Štěpa po dobrém startu ujal vedení a pozvolna si vytvořil náskok. Cílem projel na prvním místě s vedením cca 12 vteřin. Druhý závod Štěpa také dobře odstartoval a závod probíhal přibližně stejným způsobem, ale v lehce nižším tempu. Závod tak dokončil opět na prvním místě s náskokem 4 vteřin.

IMG_6423
Štěpa: ,,Tato trať mi velmi sedla a počasí i nastavení motorky bylo super:-). Do prvního závodu jsem šel s tím, že se po vydařené kvalifikaci budu snažit co nejlépe odstartovat a vytvořit si náskok. Do druhého závodu jsem věděl, jaký náskok mám možnost si udělat a víc jsem se soustředil na dobrý start a nechybovat. Chtěl bych poděkovat Michalovi Fillovi, Martinu Holoubkovi, mému týmu a všem, kteří mně podpořili“.