Shrnutí sezóny 2016

29.11.2016 14:58

V sezóně 2016 se Štěpa s týmem FILLA RACING ACADEMY zúčastnil prioritně závodů v Německém šampionátu ADAC – Minibike CUP NSF100 ve třídě pokročilých a na zkušenou absolvoval tři závody ve Španělském mistrovství CUNA DE CAMPEONE na motocyklu MiniGP 140.

Španělský šampionát jsme jeli zkušebně, abychom měli představu co v dalších sezonách. Ihned v prvním závodě Štěpa předvedl, že je schopný se rychle adaptovat na jiný motocykl a jiné tratě. V dalším závodě na Mallorce zajel v prvním závodě Štěpa  2.místo, což bylo nad očekávání. V celkovém hodnocení je Štěpa po sezóně v tomto šampionátu na 9.místě.

V německém ADAC byl Štěpa od začátku dobře připravený, což také postupně potvrzoval pódii. Téměř všechny závody však byly doprovázeny deštěm a to mělo i částečný vliv na bodové hodnocení. Závody na vodě Štěpovi nedělali problém, to potvrzoval vždy prvním a nejhůře druhým místem. Před letní měsíční pauzou byl Štěpa na celkovém třetím místě se ztrátou pár bodů na druhého. A to i přesto, že Štěpán absolvoval poslední dva závody před pauzou se zapůjčeným náhradním motorem našeho Německého soupeře. Během letní pauzy se pracovalo na opravě našeho motoru, Štěpa na své fyzičce, tak abychom mohli zabojovat ve třech posledních závodech sezóny. V tréninku, kde se zajížděl opravený motor, přišel bohužel smolný pád. Štěpa si zlomil zápěstí a naštípnul ramenní kloub. Ihned po převozu do nemocnice se podrobil operaci. Sdělení lékařů bylo jasné – letošní sezóna pro Štěpu a jeho tým předběžně skončila.

Tým si se Štěpou z této sezóny odnáší velmi cenné zkušenosti, které určitě zúročí v dalších sezónách, na které se již Štěpa s týmem pilně připravuje.

Velké poděkování patří především našim sponzorům a celému týmu.