Pro Štěpána Zudu bylo letošní léto ve znamení zotavování se ze zranění, které si přivodil během volných tréninků k závodu MČR dne 5. 7. 2015. Štěpa havaroval a následně byl ošetřen v písecké nemocnici. Po rentgenu se prokázala zlomenina v zápěstí s posunem, ruka byla srovnána a dána do sádry. Rodičům byla vzhledem ke komplikované zlomenině a bydlišti ošetřujícím lékařem doporučena další vyšetření na speciální klinice ve Vysokém nad Jizerou. Na klinice ve Vysokém bylo rodičům sděleno, že je ruka zlomená s posunem v zápěstí a v růstové štěrbině.

Sádra musí být v tomto případě ponechána na ruce cca 6 týdnů a celková léčba trvá bohužel déle, protože pokud v oblasti růstové štěrbiny dojde ke zlomenině, je růst kosti ohrožen do budoucna. Tým i Štěpa byli velmi zklamáni, protože do přípravy na ME a celkově do co nejlepšího umístění v ADAC vložili spousty úsilí. Přestože Štěpán bude nadále docházet na kliniku na pravidelné kontroly, ošetřující lékař mu tento týden sdělil, že se ruka hojí prozatím dobře a získal s velikou radostí od lékaře svolení usednout zpět na motocykl. 

Štěpa se po sundání sádry postupně na tento den připravoval, ruku rehabilitoval a pracoval na své fyzičce. V úterý testoval motorku, především zda je schopen ruku plně zatížit. Z testování měl velmi dobrý pocit, motorka fungovala a Štěpa byl celkově spokojen. Po úterním testování se společně s týmem rozhodl nastoupit zpět do posledních třech závodů ADAC s cílem dokončit sezónu 2015 umístěním alespoň v top 10. Tuto sobotu 12.9. bude konečně zpět na závodní dráze v německém Schlüsselfeldu. Všichni se těšíme a jsme plni očekávání.

Michal Filla

,,Štěpa měl skvěle rozjetou sezonu na předních pozicích, bohužel body nám utekly, ale teď je nejdůležitější se vrátit zpět. Hlavním cílem je se dostat zpět do tempa a zajet slušný výsledek a získat opět dobrý pocit z rychlosti a z kontaktních závodů. Ale jak znám Štěpu, stejně zase bude chtít dopředu. Držte palce.“