Štěpa již od prvních kol jezdil v TOP 5 a v závěru stáhl náskok prvního Ondřeje Vostatka o 0,31sec na svou třetí pozici. To bylo pro nás velké překvapení, jelikož své hlavní soupeře nechal za sebou o více jak 0,5sec! Do druhé kvalifikace jsme na žádost Štěpána změnili převod, což se ukázalo jako dobré. Po pár kolech se ujal vedení této kvalifikace, kdy si přední příčku občas prohodili s Vostatkem. V posledních minutách Štěpán zrychloval v každém kole, až si vyjel náskok na Vostatka přes 0,2sec a ostatní soupeře až 1sec. Celý tým byl po kvalifikaci velmi spokojený, jelikož je vidět velký progres po neplánované pauze přes prázdniny.

IMG_8397.JPG

V prvním závodě na Štěpu dolehla možná tréma z pole position, i když to nedal na sobě znát. Po zhasnutí světel se ihned propadl na 6.místo. Okamžitě se však zařadil za soupeře a začal připravovat předjetí. Již v osmém kole se propracoval před vedoucího Vostatka a další dvě kola svedli několik výměn spolu s třetím Finem Koskinenem. V desátém kole se ujal vedení Koskinen a Štěpa byl odsunut na pozici třetí. Vostatek při ataku na Koskinena havaroval, z toho vytěžil Štěpán a pokračoval neohrožen na prvním místě, nasledovaný Czybou a Koskinenem. Závod však byl kvůli havárii Vostatka zastaven červenou vlajkou a díky tomu se stanovilo pořadí jezdců z předešlého kola – 1. Koskinen, 2. Vostatek a 3. Zuda.

IMG_8464.JPG

Druhý závod pokračoval v obdobném duchu, Štěpa opět špatně odstartoval a při jízdě po zadním kole se propadl na místo deváté. Hned v první zatáčce však havaroval Koskinen a Búlik a Štěpán se začal dotahovat na první skupinu pěti jezdců vedenou Vostatkem s náskokem minimálně 1.sec. V pátém kole byl na pozici páté po předjetí Schäfera a během dalších dvou kol se dotáhl na první čtyři jezdce. Několikrát zkoušel útok na Siebdartha, ale jelikož i on útočil na před ním jedoucího Budeho, byl útok bez výsledku. V posledním kole se propadnul Vostatek a pořadí se promíchalo. I když Štěpa jel i v tomto závodě cca o 0,2sec rychleji než soupeři před ním, dojel na místě pátém. Po penalizaci Vostatka byl vyhlášen jako čtvrtý.

IMG_8420.JPG

,,Mrzí mě ty pokažené starty, ale jsem rád, že jsem dokázal jet rychle. Plán byl dobře odstartovat a jet si své tempo, které bylo rychlejší než u ostatních, a vyhrát závod. Díky pokaženému startu jsem si ale super zazávodil a tím byl závod i pro mě zajímavý a nasbíral jsem další zkušenosti,“ plný pocitů sděluje Štěpán. Rodiče a tým jsou velmi po tomto závodě spokojeni, jelikož progres a vyrovnání sil s ostatními, většinou staršími a zkušenějšími soupeři, je pro nás v tento moment více než vítězství. Dne 03.10.2015 se koná poslední závod v německém Orcheslebenu, kde tým doufá v další dobré výsledky a pěkné zakončení sezóny.