6. Závod ADAC - Bopfingen

6. Závod ADAC, který se konal na krásné trati v Německém Bopfingenu byl pro Štěpána myslíme velmi úspěšný.

V kvalifikaci se štěpán probojoval na 8. místo. Druhou kvalifikaci již nezlepšil, jelikož začalo velmi pršet a tak alespoň zkusil trať.

V prvním závodě, který byl mokrý měl perfektní start a obsadil pátou pozici. V prvním kole upadl z první pozice Miško Bůlik a tak jsme se posunuli na místo 4., v druhém kole však upadl další jedzdec, který zůstal na trati a závod byl zastaven. Než byl start restartován, trať oschla a z hlediska nastavení motocyklu na mokro musel Štěpa přizpůsobit jízdu. Samozdřejmě byl motocykl pomalejší v topseedech. Restart závodu se již tolik nepovedl a Štěpa se propadl na 19. místo.., ale zabojoval a i přes špatné nastavení se probojoval na místo 10.

Ve druhém závodě se opět start povedl a Štěpa obsadil deváté místo, ze kterého ještě vybojoval sedmou pozici a jel cca0,3 sec za vedoucím jezdcem. V posledním kole ještě musel ustát atack od osmého jezdce, kde si pět zatáček před cílem 3x vyměnili pozici, ale Štěpa tento útok ustál a projel cílem 7.