Přebor ČR - Písek

Ve dnech 20. a 21.července 2013 zavítali jezdci tříd MiniGP, Mini moto a Skútr na motokárový okruh v jihočeském Písku. Poprvé v této sezóně slibovala předpověď krásné počasí a skutečně to během víkendu vyšlo. Pro závody prakticky ideální teplota 26°C ve stínu a rozpálený asfalt. Skvělé podmínky pro ostré souboje v každé z dvanácti vypsaných tříd obou nedělních závodů.
Navzdory ideálním závodním podmínkám byl ale celý závodní víkend poznamenán malým počtem jezdců v seniorských a skútrových třídách, jak je tomu již bohužel tento rok zvykem.

Ve sloučených závodech dvou nejmladších kategorií jezdců na minibikách Junior A a Junior B, sváděli jezdci mezi sebou krásné souboje od startu až do poslední zatáčky obou závodů. Zejména výkony nováčků této sezóny Matyáše Konečného, který vyhrál oba závody Junior B a stíhací jízda Olivera Koniga, který startoval z poslední pozice kvůli svému pozdnímu příjezdu na závody, byly obdivuhodné. Krásné souboje také předváděla první trojka Junior A-KocourekBúlikZuda, kteří byli schopni konkurovat i nejlepším jezdcům na rychlejších motorkách v kategorii Junior B.